Patronáty

Náš oddíl se zapojil do projektu nazvaný Patronát pod záštitou Junáka. Cílem Patronátů je propojit oddíl s odborníkem a také se správcem nějakého cenného území a nasměrovat mladé k účinným aktivitám ochrany přírody. Členové oddílu pečují o “svůj” kousek krajiny a díky tomu se dozvídají jaké jsou v místě přírodní hodnoty, jak funguje daný biotop a mnoho dalších souvislostí.
Společně se 7. smečkou chlapeckého oddílu Jezevci ze střediska Srdíčko jsme vybrali Ptáčovské rybníky, které budeme zvelebovat pod vedením odborného průvodce Václava Křivana. Našim úkolem bude odstranit nepůvodní keř janovce a další křoviny z kamenitých vršků, které zde zabírají místo chráněným rostlinám rostoucích na této lokalitě. Dalším úkolem by mohlo být také zmapování výskytu konikleců a smilu písečného v okolí.
Abychom utužili vztahy se 7. smečkou, sraz bude v 16:00 31. 3. na Hálkově ulici 1305/4, kde budeme spát v klubovně Smečky a bude na vás čekat nabitý program.
Jídlo bude zajištěné na páteční večeři a sobotní snídani. Na zbytek soboty si vezměte své vlastní jídlo a kdo chce, bude možnost rozdělat oheň, takže si přineste buřt nebo hermelín.
Ráno po snídani bychom se sbalili a vyrazili k Ptáčovským rybníkům na první zásah.

S sebou: spacák, karimatku, hygienu, kartičku pojišťovny, oblečení dle počasí, pevné boty, přezůvky, pracovní rukavice, menší batoh (aby se vám tam vešlo pití, vaše svačina, prac. rukavice), oblečení dovnitř, 80 Kč za jídlo (mějte prosím přesně!)
Konec: v sobotu 1. 4. na Hálkově ulici okolo 17. hodiny
Prosím o nahlášení do pondělí 27. 3.!
Kontakt: Anna Novotná, 774 244 210

Tento záznam byl publikován v Aktuality . Uložit odkaz do záložek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.